Smaller Default Larger

Vaikus irgi kankina migrena

morgueFile.comĮtemptas gyvenimo tempas, dažnas palydovas – stresas, vos ne kasdien sukelia galvos skausmą. Tinkamas gyvenimo būdas, optimistinis požiūris gali padėti jo išvengti. Tačiau kaip susidraugauti su migrena, jos priepuolių nepatyrusiųjų vadinama „poniška liga“, dažnai kankinančia ir vaikus? Teigiama, jog migrena serga apie 3-7 proc. darželinukų, o mokykliniame amžiuje sergamumas padidėja iki 10-20 proc. Iki 12 metų migrena dažnesnė berniukams, vėliau juos aplenkia mergaitės.

Skaityti daugiau...

Vegetariškas valgiaraštis vaikui - žala ar nauda?

photl.comVegetarai vis dar sulaukia nemažai klausimų ir komentarų iš dažnai kritiškai nusiteikusių visavalgių. Dar daugiau neigiamos reakcijos sulaukia tokią mitybą pasirinkusių tėvų sprendimas ir savo atžalas maitinti vegetariškai. „Suaugusieji tegu daro, kaip išmano, bet ar galima taip elgtis su vaiku?”, „Maitinti vaiką „žole” gali tik visiškai nemąstantys – juk augančiam organizmui būtina mėsa” - tokių ir panašių komentarų lavina užlieja tėvelius, prasitarusius, kad jų mažylio racione žodžio „mėsa” nesurasite. 

Skaityti daugiau...

Pirmoji pagalba užspringusiam vaikui

photl.comUžspringęs vaikas pradeda kosėti. Kosulys yra efektyviausias svetimkūnį būdas pašalinti iš kvėpavimo takų. Svetimkūnis gali iš dalies arba visiškai uždaryti kvėpavimo takus, todėl užspringimas vaikui yra labai pavojingas. Apie dalinio ir visiško užspringimo požymius, pagalbą užspringusiam vaikui, visus galimus pavojus, apsisaugojimą  nuo užspringimo ir veiksmus vaikui praradus sąmonę informaciniame pranešime kalba Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokymo skyriaus visuomenės sveikatos edukologė Vida Dubinskienė.

Skaityti daugiau...

Kodėl vaikams nerekomenduojama gerti energinių gėrimų?

photl.comVanduo, o ne energiniai gėrimai turėtų būti vartojami troškuliui numalšinti. Populiarėjantis energinių gėrimų vartojimas – jaunimo mada ar būdas greitai gauti energijos? Literatūroje randama vis daugiau duomenų apie neigiamą šių gėrimų poveikį. Ypač didelės rizikos grupė yra vaikai ir jaunimas. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto  Mitybos skyriaus vedėjos pavaduotoja Evelina Venckevič  pabrėžia, kad neatsakingas energinių gėrimų vartojimas dėl jų sudėtyje esančių medžiagų gali sukelti neigiamų pasekmių vaikų ir paauglių sveikatai.

Skaityti daugiau...

Saugokime vaikus nuo kenksmingo saulės poveikio

morgueFile.comKlysta manantys, kad saulė pavojinga tik vasarą. Pavasarį, kai oda atpratusi nuo jos spindulių, organizmas nusilpęs, saulės skleidžiama ultravioletinė spinduliuotė kelia ne mažesnį pavojų. Ypatingai jautrūs ultravioletiniams spinduliams yra švie- siaodžiai, žmonės, turintys daug apgamų, senyvo amžiaus asmenys ir vaikai. Atšilus orams, vaikai su tėveliais, darželio auklėtojomis nemažai laiko praleidžia lauke, todėl būtina pasirūpinti tinkama jų apsauga nuo saulės.

Skaityti daugiau...

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.